09-11.12.2011r

09 ? 11 grudnia 2011 r. - Rekolekcje Adwentowe


W dniach od 09 do 11 grudnia tego roku trwały w Naszej Wojskowej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadził ks. mjr Mateusz Hebda z Warszawy.
Pierwszego i drugiego dnia trwania Rekolekcji parafianie mieli sposobność skorzystać z posługi zaproszonych księży, którzy służyli w konfesjonale Sakramentem Pojednania.

Ksiądz Rekolekcjonista wzywał swoich słuchaczy, mówiąc m.in.: "Czekamy na Jezusa... . Nasze myśli biegną do bardzo dalekiej przeszłości - do betlejemskiej stajenki, do Bożego Narodzenia, wspominamy pierwsze przyjście Bożego Syna na świat, oczekujemy zbliżających się Świąt.  Ale jednocześnie myślimy o przyszłości, bo wiemy, że Jezus ponownie przybędzie na ziemię. Czekamy więc na powtórne przyjście Chrystusa u końca czasów." /.../ "Przez cały ten długi okres adwentu mamy świadomość, że tylko ode mnie zależy jak przeżyję ten czas, tylko ode mnie zależy,  na którym miejscu umieszczę pogoń za świątecznymi zakupami i porządkami, a na którym miejscu postawię swoje prawdziwe życie. Tylko ode mnie zależy jak odpowiem sobie na pytania - czy kolejny przeżyty adwent przybliżył mnie do Boga? - czy wyprostowały się ścieżki, wiodące mnie do moich bliźnich?

amen.a3.com.pl