15.08.2012r

15.08.2012 r. Msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego.

 

15 sierpnia br. o godzinie 09.30 w Parafii Wojskowej p.w. św. Augustyna z udziałem dowództwa Brygady, zaproszonych gości, Orkiestry Dętej ze Złocieńca, Pocztu Sztandarowego i Kompanii Honorowej została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kapelan 2.BZ proboszcz Parafii Wojskowej ? ks. ppłk Sławomir Pałka.

We Mszy świętej uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Złocieniec, Radni Rady Miejskiej w Złocieńcu, przedstawiciele złocienieckiej Policji, kombatanci z Pocztami Sztandarowymi, Poczty Sztandarowe złocienieckich Szkół, parafianie oraz mieszkańcy miasta Złocieniec.

"[...]Ten dzień to także Uroczystość Wniebowzięcia NMP, największego liturgicznego Święta Maryi ? mówił w swojej homilii kaznodzieja. [...] To tylko niektóre fakty. Ale też pamiętajmy, że Bolszewicy mówili, że widzieli niewiastę obleczoną w słońce, tam, gdzie toczyła się ta ogromna bitwa, która była wielkim zwycięstwem Polaków, ?Cudem nad Wisłą? i nie możemy nigdy o tym zapomnieć. Dzisiaj, w tej duchowej walce, uciekajmy się pod opiekę Dziewicy Maryi".

Sierpień to bardzo ważny miesiąc w dziejach Naszego Narodu. Przypomina on Nam wiele wydarzeń, odnoszących się do obrony Naszej Państwowości i godności narodowej. W najnowszej historii Sierpień stał się symbolem wspólnego wysiłku o odzyskanie i zachowanie narodowej wolności.