styczeń_2013r
20.01.2013r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 lutego 2013 22:30

20 stycznia 2013 r . - Koncert Kolęd i Pastorałek.

W niedzielę 20 stycznia br. o godzinie 12.00  w Naszym Kościele Garnizonowym  rozpoczął się Koncert Kolęd i Pastorałek w nieco innych aranżacjach niż jesteśmy przyzwyczajeni do śpiewania czy słuchania.

Najstarsze znane polskie kolędy pochodzą z XV i XVI wieku. Przez kolejne stulecia powstało wiele pięknych kolęd i pastorałek, a także powstają nowe, pisane współcześnie. W liturgii kościelnej, jak i w domach śpiewa się te najbardziej znane. Dlatego też koncerty Kolęd są okazją do zaprezentowania całego ich bogactwa i różnorodności, zaczerpniętej z najprzeróżniejszych tradycji.

Zespołem, który wypełnił cały czas koncertu, był Zespół Wojciecha Kucharskiego -  Party Music Projekt, który po raz pierwszy koncertował w Naszej Świątyni. Jest to zespół, który prezentuje różne gatunki muzyki, my natomiast mogliśmy obejrzeć i posłuchać ich interpretacji pieśni bożonarodzeniowych. Zgromadzeni wierni  mogli przekonać się, że świąteczne piosenki zaaranżowane w taki sposób, są bardzo efektownym widowiskiem muzycznym. Wierni gromkimi brawami nagrodzili artystów. To była duchowa uczta!

Pomysłodawcą Koncertu była sekcja wychowawcza 2.BZ.


Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 22:36
 
13.01.2013r

 

13.01.2013r Jasełka


(?)?Bądź z nami święta Dziecino,
Przez cały ten rok nas prowadź
I daj znów naszym rodzinom
Za rok wigilię świętować.?(?)
/Pieśń religijna/

 

 

 

Za stroną: http://podstawowa.szkolaedytystein.pl/zaproszenie-na-jaselka/

 

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań. To także czas refleksji, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.  W tej wyjątkowej atmosferze 13 stycznia  grupa starszaków z Przedszkola Wojskowego nr 37, znajdującego się na terenie naszego osiedla i Parafii, zgodnie z kilkuletnią tradycją, zaprezentowała w naszym Kościele Garnizonowym Jasełka.

Wśród słów w czasie przedstawienia dzieci wypowiadały piękne przesłanie:
-świętości Wam życzymy i byście świeci byli i Bogu zawierzyli,
-aby narodzeni nie byli odrzuceni,
-miłości Wam tu trzeba, a po śmierci do nieba.
Występ dzieci został  serdecznie przyjęty przez zgromadzonych wiernych, wypełniających świątynię po brzegi, a gorącym brawom nie było końca.

Udział w Jasełkach był dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem. 
06.01.2013r

06 stycznia 2013 r, - Koncert Kolęd Chóru Nauczycieli

Tego dnia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w czasie Mszy świętej, tradycyjnie od ośmiu już lat, uczestniczył i swoim śpiewem kolęd włączył się w Eucharystię, Chór nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu.

Po zakończonej Mszy świętej  wszyscy obecni w kościele zostali  zaproszeni  do wysłuchania Koncertu.

Chór pod dyrekcją p. Doroty Gadziny zaprezentował nam Kolędy Polskie, jak i też wykonywane w języku angielskim. W  Naszym garnizonowym kościele  unosiły się głębokie, dźwięczące męskie tenory, które mieszały się z wysokimi kobiecymi sopranami, całości dopełniały miękkie aksamitne alty. Było przepięknie, u niektórych widzów dało się zauważyć szczere wzruszenie i niejedna łezka spłynęła po policzku.

Wśród słuchaczy znaleźli się między innymi: Burmistrz Miasta i Gminy Złocieniec ? p. Waldemar Włodarczyk, Przewodnicząca Rady Miasta ? p. Urszula Ptak.

Koncert kolęd, który miał miejsce, to nie tylko muzyczne przeżycie, ale także swoista podróż mistyczna do dnia Bożego Narodzenia.